Akciğerlerden aldıkları oksijeni damarlarımız aracılığıyla vücudun doku ve organlarına taşıyan alyuvarların bu yaşamsal önem taşıyan kutsal görevini, insanların yaşamında kitaplar yerine getirmektedir…

Aile olarak yaşamımız boyunca kitaplarla iç içe sürdürdüğümüz yolculuğumuzda bizim hayal dünyamızın baş aktörü de hep kitaplar olmuştur.

Anne babamız olan rahmetli öğretmenler Sevil – Yaşar Altaş, Meltem-Cansu ve Ercan Günaydın olarak bizlerin yaşamımızın bir parçası olmuştur hep kitaplar.

Şuan heyecanını yaşadığımız; uzun yıllar ailece uğraş verdiğimiz, hayalden yola çıkarak gerçeğe dönüşecek olan bir filmin başrolünde de gene kitaplar var. R

ahmetli anne babamızdan kalan Kuşadası’ndaki evimizi, hayallerimize ortak olması için belediyeye bağışladık. Tek isteğimiz bu evin, kitapların ve çocukların nefes alacağı bir yer olmasıydı.

Kuşadası Eğitim ve Geliştirme Vakfı ile Kuşadası Belediyesinin uzun uğraşıları sonunda ev restore edildi, hazırlandı. Çok yakında kültür merkezi olarak hizmete girecek.

SEVİL–YAŞAR ALTAŞ EĞİTİM ve KÜLTÜR MERKEZİ (SEYAKMER).

Hayalimiz bu kadarla da kalmadı. Kültür Merkezi, “MATERYAL VE DİJİTAL ÇOCUK KİTÜPHANESİ” olarak hizmet verecek.

Belki de Türkiye’de dijital çocuk kütüphanesi olarak bir ilke imza atıyor Kuşadası. Bununla da yetinilmedi, kültür merkezinin önündeki park yeniden düzenlendi. Üç yıl önce aramızdan ayrılan, Türk edebiyatının önemli isimlerinden ve çocukların en çok sevdiği yazarlardan biri olan MUZAFFER İZGÜ’nün adının verildiği parkımız da aynı gün hizmete girecektir.

Bu hayalimize ortak olan başta Kuşadası Belediyesi Başkanı Sayın Ömer GÜNEL ile ekibine ve ayrıca başta KEGEV yöneticileri olmak üzere bizlerden yardımlarını esirgemeyen herkese teşekkür ederiz…

ERCAN GÜNAYDIN