Kuşadası Belediyesi ile Kuşadası Eğitim ve Geliştirme Vakfı (KEGEV) iş birliğinde projelendirilen “Dijital ve Materyal Çocuk Kütüphanesi” 26 Ağustos tarihinde kapılarını açtı. Kuşadalı hayırsever Sevil Altaş ve kızı Meltem Günaydın tarafından Kuşadası Belediyesi ile KEGEV’e bağışlanan, tarihi evde yer alacak kütüphane “Sevil-Yaşar Altaş Eğitim ve Kültür Merkezi”(SEYAKMER) ismini taşıyor.


Kuşadası Belediyesi ile KEGEV, çocukların kişisel ve akademik gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla bir projeyi hayata geçirdi. Hayırsever Sevil Altaş ve kızı Meltem Günaydın tarafından Kuşadası Belediyesi ile KEGEV ’e bağışlanan ve Aydın Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı (YİKOB) ile restorasyon çalışmaları tamamlanan tarihi evde projenin yaşama girmesiyle birlikte Kuşadalı çocuklar, hem kütüphane bünyesinde bulunan basılı kitaplara ulaşabiliyor hem de sanal ortamda oluşturulacak dijital kütüphaneden faydalanıyor.

Kuşadası Belediyesi ile KEGEV işbirliğinde oluşturulan dijital kütüphane, tarihi bir evin restore edilip çocuklar için dijital kütüphane haline getirilmesiyle Türkiye’de bir ilk olma özelliği de taşıyor.

Android ve IOS için dijital kütüphanemizin linkleri ;

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.kusadasidev.kusadasikutuphane

https://apps.apple.com/tr/app/ku%C5%9Fadas%C4%B1-seyakmer-k%C3%BCt%C3%BCphane/id1541962978

Materyal Kütüphane katalog tarama sayfası linki ;

https://kutuphane.kusadasi.bel.tr/yordambt/yordam.php